ПАО РЕКОРД ДРАГАНА ЏАЈИЋА НА ЕУРО: Овај фудбалер се уписао златним словима у историју
ФУДБАЛЕРИ Чешке и Грузије састали су се у другом колу Ф групе Европског првенства, дуел је завршен резултатом 1:1, а Патрик Шик се уписао у историју шампионата Старог континента.
ФОТО: М. Вукадиновић
Он је постигао одлучујући гол који је довео Чехе до изједначења, али и не само то.
Шик је искористио прилику након корнера када је лопта, после ударца његовог саиграча, погодила стативу. Брзом реакцијом, Чех је послао лопту у мрежу, што је изазвало велико славље међу чешким играчима и навијачима.
Овим голом, Патрик Шик је постигао значајан успех, заузевши друго место у историји Европских првенстава по броју голова у односу на одигране мечеве.
На челу ове листе налази се Мишел Платини са импресивних девет голова у пет мечева (просек 1,8), док је Шик сада на другом месту са шест погодака у седам утакмица (просек 0,86).
На трећем месту је од данас легендарни Драган Џајић са четири гола у пет мечева (просек 0,8).
БОНУС ВИДЕО: НАСТАВЉА СЕ МИСИЈА ЕУРО 2024: Орлови у добром расположењу на другом тренингу у Аузбургу
Препоручујемо
ЕУРО 2024: Оборен Џајин рекорд, нови нереди, "згодни Срби" у необичној ситуацији, фрка у Албанији и Хрватској
22. 06. 2024. у 12:00 >> 23:07
ЕНГЛЕСКА У ВЕЛИКОЈ ПАНИЦИ: "Шта ћемо ако се Србија сад повуче са ЕУРО 2024?!"
21. 06. 2024. у 16:24
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)