НИ ЛЕВАНДОВСКИ НЕ ПОМАЖЕ: Аустрија савладала Пољску и растужила Србију! (ВИДЕО)

21. 06. 2024. у 19:56 >> 18:49

Фудбалска репрезентација Аустрије саваладала је селекцију Пољске резултатом 3:1 у другом колу групе Д Европског првенства.

Врло узбуљиво је почела утакмица. Већ у првим секундама Аустрија је кренула агресивно превасходно преко Сабицера који је нападао гол Шћесног. Ређале су се шансе пред голманом Јувентуса и први гол је пао већ после девет минута. Мвене је центрирао а Траунер је био на правом месту и сместио лопту у мрежу главом. Након тога Пољаци су преузели иницијативу. Углавном је Зјелински покушавао из даљине, али није долазило до промене резултата. Тек у 30. минуту је Пјотек успео да се снађе после гужве која се десила испред Пенцовог гола и да донесе изједанчење. Аустрија након овог кренула поново у офанизиву међутим Сабицер је наставио да промашује фантастичне шансе, па је до краја полувремена остало 1:1.

Други део утакмице почео је слично као први. Аустрија је имала иницијативу у првих десетак минута, али опет није промене резултата. Пољска се није предавала такође, а у 58. минуту је у игру ушао један од највећих пољских фудбалера - Роберт Левандовски. Након тога иницијатива је прешла на страну Пољака, међутим ни они у овом периоду игре нису били довољно конкретни. Искорисио је то Баунгартнер и успео да после једне полу контре поново доведе свој тим у вођство. Нестали су Пољаци са терена након овог гола. Готово да су били безопасни, а Аустрија је стрпљиво градила нападе и у 78. минуту су изборили пенал, а Арнаутовић је ову прилику претворио у гол. Било је јасно да ће овим бити стављена тачка на овај меч и да че пред Пољском бити тежак задатак, а то је да се "ваде" против једне од најјачих екипа на трунриу - Француске. Аустријанци у последњем колу играју против Холанђана, а са ова три бода велике су им и шансе да се и као трећепласирани домогну нокаут фазе Европског првенства.

Ова вест није најбоља ни за селекцију Србије, која се надала нерешеном исходу, као и поразу ове две екипе у последњем колу, па би онда "орлови" и са евентуалним бодом против Данске били у предности у односу на ове две селекције, када је реч о најбољим трећепласираним екипама.

Пољска - Аустрија(1:3)

Друго полувреме:

90' + 4' - Крај Меча! Аустрија је савладала Пољску!

90' +3' - Имао је Гросицки сјајну прилику да смањи резултат, али велики промашај.

90' - Још четири минута судијске надонкаде!

88' - Тек је сада Левандовски имао први озбиљнији контакт са лоптом, али Пољска изгледа катастрофално у другом полувремену и тешко да ова звезда европског фудбала може много да промени.

85' - Лајмер је сјајну прилику! Гол је био празан, али је лопта отишла поред гола.

84' - Невероватна грешка Пољака у одбрани. Пррактично су поклонили лопту Пошу и он је шутирао и опет је Шћесни морао да интервенише.

78' - ГОЛ! Арнаутовић је узео лопту и без проблема постигао поготак из пенала!

77' - Сабицер је био у ситуацији један на један, био је већ виђен гол, а онда је Шћесни одлучио да га фаулира. Судија је само изваио жути картон, показао га голману Пољске и показао на белу тачку.

75' - Поново је Баунгарднер сјајно прошао, практично пола одрбане Пољске и "послужио" Вимера, али Шћесни на правом месту.

70' - Иако Аустрија води, Аранаустовић је видно нервозан и добија жути картон после неопрезног старта.

66' - ГОЛ! Баунгартнер је из далека шутнуо и матирао Шћесног!

63' - Била је велика прилика за Арнаутовића после прекида, међутим огласио се линијски судија - офсајд!

58' - Велики тренутак за Пољску! У игру улази први пут на ЕУРО 2024 Роберт Левандовски.

56' - Наставља се иницијатива Аустрије. Сабицер и даље промашује.

50' - Кренула је поново Аустрија силовито. Први корнер у другом полувремену. Пош је после ударца из угла имао сјајну прилику, али је Шћесни сјајно одреаговао и остаје 1:1.

45' - Почело је дргуо полувреме! Модер за Пољску и Вимер за Аустрију ће ући у игру уместо Пјетровског, односно Грилича.

Прво полувреме:

45' +1' - Крај полуврмена! Остаје нерешено!

45' - После једног удраца Поша, свиран је фаул за Пољску на неких 25 метара од гола. Зјелински је пробао и био је сјајан ударац, али је Пенц одбранио.

42' - Сабицера баш неће! Покушао је из даљине и био је то врло јак ударац, али је отишло поред гола.

39' - Настављају Аустријанци са нападима. Сабицер баш нема среће, промашио је огромну шансу!

33' - Покушавају Аустријанци одмах да узврате, али Мвене је јако лоше центрирао.

30' - ГОЛ! Пољаци долазе до изједанчења! Пјотек се најбоље снашао после гужве у шеснаестерцу!

27' - Поново Зелински, али поново блок. Овај пут је шут из далека спречио Линхард! Остаје 0:1.

23' - Брзо су Аустријанци повратили посед и иницијативу. Имао је Арнаутовић одличну прилику, али је био офсајд.

19' - Невероватно шта је промашио Залевски! Сада су Пољаци који више напају док су Аустријанци принуђени да чувају свој гол.

17' - Први пут су Пољаци озбиљније запретили! Зјелински је шутирао у казненом простору, али без успеха.

10' - Нису стигли Пољаци ни да се опораве од шока, а Сабицер је имао сјајну прилику!

9' - ГОЛ! Траунер постиже сјајан гол главом на асистенцију Мвенеа!

6' - Настављају Аустријанци силовито. Поново је пробао Сабицер, потом и Аранутовић после корнера, али нема промене резултата.

2' - Већ на почетку су кренули Аустријанци силно! Најпре је Сабицер пробао, потом и Пош из даљине, али није било превише опасности по гол Шћесног.

1' - Меч је почео! Са центра су кренули фудбалери Аустрије!

Састави:

Пољска: Шћесни - Давидович, Бендарек, Кивиор - Пјотровски, Зјелински,Франковски, Слиш, Залевски - Букса, Пјатек

Аустрија: Пенц - Мвене, Траунер, Линхард, Пош - Грилш, Сејвалд, Баунгартнер - Сабицер, Арнаутовић, Лаимер

Анкета

Ко побеђује?

Уочи меча:

Пољска и Аустрија су две селекције које су у првом колу забележиле поразе. Обе екипе су "положиле оружије" пред фаворитима Француском и Холандијом. Холандија је у потпуности надиграла Пољаке, док је Аустрија пружила више него солидан отпор Фрнацузима који слове за једног од првих фаворита за освајање ЕУРО 2024. И једна и друга репрезентација тражиће победу у овом мечу јер би, евентуалном поделом бодова били у великом проблему пред последње коло пошто ће против себе имати знатно теже противнике. Евентуални нерешени исход овог меча, уз пораз обе селекције у последњем колу, могао би да помогне и "орловима" јер би у том случају Србија и са нерешеним исходом против Данске имала више бодова од ових екипа(укупно два прим. аут.), и аутоматски би била боље пласирана на табели трећепласираних тимова на Европском првенству.

БОНУС ВИДЕО: ДАН ПОСЛЕ Пола тима Србије изашло на тренинг после ремија са Словенијом

НЕВИН У ЗАТВОРУ ПРОВЕО 58 ГОДИНА: Шеф полиције му се поклонио и извинио (ВИДЕО)

ШЕФ У ЈАПАНСКОЈ полицији лично се извинио човеку који је провео 58 година у затвору због злочина који није починио. 88-годишњи Ивао Хакамада чекао је погубљење више од 50 година, пре него што је ослобођен у поновљеном суђењу прошлог месеца.

22. 10. 2024. у 09:29