САРАЈЕВО ОБАРА КРЕДИТНИ РЕЈТИНГ СРПСКЕ: Министарка Видовић јасно рекла - БиХ врло ризична земља

С. М.

28. 04. 2021. у 22:52

МИНИСТАР финансија Републике Српске Зора Видовић изјавила је данас да на кредитни рејтинг Републике Српске утиче то што је БиХ врло ризична земља.

САРАЈЕВО ОБАРА КРЕДИТНИ РЕЈТИНГ СРПСКЕ: Министарка Видовић јасно рекла - БиХ врло ризична земља

Фото: Независне

Одговарајући на посланичка питања током актуелног часа на седници Народне скупштине Републике Српске, Видовићева је рекао да Српска има исти кредитни рејтинг на Лондонској берзи као и БиХ.

- Сигурна сам да заслужујемо бољи кредитни рејтинг. То су нам рекли и купци с којима смо разговарали. Они се чуде да имамо кредитни рејтинг Б3 с оваквим економским показатељима - рекла је Видовићева.

Она је навела да ће вероватно некима кредитни рејтинг БиХ, иако је исти као Републике Српске, бити бољи него Српске.

Говорећи о кретању земаља на Лондонској берзи које су имале сличан кредитни рејтинг као Република Српска, Видовићева је изнела податак да је Сјеверна Македонија кренула са 5,6 одсто, а сада има више од два одсто јер је излазила више пута на ову берзу.

- Србија која је десет пута излазила на Лондонску берзу кренула је са девет одсто, а сада је дошла на 1,6 одсто, Руска Федерација кренула је са 12 одсто и дошла на пет одсто, Белорусија је са 6,8 одсто дошла на 5,8 одсто, Турска са 11 на 4,9 одсто, Египат са 10 одсто на 6,4 одсто, Украјина са 9,75 на 4,75 одсто - навела је Видовићева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (1)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?