БРАТСКЕ ВЕЗЕ СУ НЕРАСКИДИВЕ: Председник покрајинске владе Игор Мировић у посети Републици Српској

Ј. С.

27. 04. 2021. у 19:16

ВЕЗЕ Републике Србије и Републике Српске су нераскидиве, сарадња на свим нивоима успешно се одвија, и то је нам је заједнички приоритет.

БРАТСКЕ ВЕЗЕ СУ НЕРАСКИДИВЕ: Председник покрајинске владе Игор Мировић у посети Републици Српској

Фото: Покрајинска влада

Ово је изјавио председник Покрајинске владе Игор Мировић данас у Бањалуци после састанка са председником Владе Републике Српске Радованом Вишковићем.

На састанку одржаном у Влади Републике Српске разговарано је о досадашњој сарадњи, као и о спровођењу Споразума који су потписали Мировић и Вишковић 2019. године и којим је, како је оцењено, сарадња АП Војводине и Српске на свим нивоима интензивирана.

- Војводина је снажно посвећена сарадњи са Републиком Српском и ота сарадња је у протекле четири године значајно унапређена. Као један од најразвијенијих српских крајева Војводина има обавезу и потребу да ради на заједништву, повезивању наших људи, институција и установа, јер све то резултира и развојем економија – оценио је Мировић.

Вишковић је казао да Војводину и Српску везују не само економске теме, већ и братске и пријатељске везе.

- На данашњем састанку договорен је заједнички наступ наших привредника на међународним сајмовима што ће бити прилика за промоцију заједничких потенцијала - казао је Вишковић и додао да је било речи и о размени искустава у сфери привлачења страних инвестиција и коришћења средстава из ЕУ фондова.

ПОМОЋ СТРАДАЛИМА У ЗЕМЉОТРЕСУ

МИРОВИЋ је данас, после састанка у Влади Републике Српске, посетио општину Костајница поводом уручења грађевинског материјала – помоћи коју је обезбедила Покрајинска влада, преко Фонда за избегла, расељена лица и за сарадњу са Србима у региону, за 53 породице чији су стамбени и пратећи објекти уништени после земљотреса.

- Ми на делу показујемо братство, солидарност, заједништво, показујемо да нам је стало до народа Републике Српске и да наша заједничка политика мора бити политика усмерена на корист свих грађана. Уз подршку председника Републике Србије Александра Вучића сви заједно ћемо се потрудити да обезбедимо услове да се живот у Костајници што пре врати у нормалу - рекао је председник Мировић.

Мировић је током данашње посете Бањалуци разговарао и са српским чланом Председништва БиХ Милорадом Додиком, који му је захвалио на помоћи коју је Војводина обезбедила за санирање последица земљотреса у Костајници.

Фото: Покрајинска влада

Радној посети присуствовали су и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Александар Софић и директор Фонда за избегла, расељена лица и за сарадњу са Србима у региону Душко Ћутило.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ВЕЧИТИ ДЕРБИ ОВАКВУ ПРОВОКАЦИЈУ НЕ ПАМТИ! Делије развиле трансапрент на ЈУГУ! Гробари остали у шоку! (ВИДЕО)