ЦРНА СТАТИСТИКА: Преко 1.000 хоспитализованих у Српској - умрле 23 особе
ОД последњег извештаја о епидемиолошкој ситуацији у Републици Српској, у последња 24 часа тестирано је 1.430 лабораторијских узорака, а нови вирус корона (САРС-ЦоВ-2) потврђен је код 534 особе.
Фото: Д. Поздеровић
Ради се о 273 мушке и 261 женској особи, од којих је 34 млађе, 331 средње и 169 особа старије животне доби.
Према месту пребивалишта, 172 особе су из Бањалуке, по 58 из Бијељине и Требиња, 35 из Добоја, по 22 из Гацка, Пала и Рогатице, 20 из Билеће, 16 из Зворника, 14 из Фоче, 13 из Теслића...
У последња 24 часа, Институту за јавно здравство РС пријављена су 23 смртна случаја. Ради се о особама средње и старије животне доби од којих су по три особе из Бањалуке, Добоја и Требиња, по две из Градишке и Теслића и по једна из Фоче, Вишеграда, Пала, Берковића, Угљевика, Српца, Шамца, Приједора, Источног Новог Сарајева и Сокоца.
До сада је у Републици Српској потврђено 49.717 случајева вируса корона, а преминуле су укупно 2.492 особе код којих је потврђен тест.
Укупан број хоспитализованих је 1.069, у Универзитетском клиничком центру РС 437, а у осталим болницама 632. На респиратору су 93 особе (54 у УК РС, 39 у осталим болницама).
У Реоублици Српској је под здравственим наџором тренутно 7.704 особе, а наџор је завршен код 146.207 особа.
Препоручујемо
ЕПИДЕМИЈА ВИРУСА КОРОНА У СРПСКОЈ: 11 преминулих - 187 новозаражених
21. 03. 2021. у 16:50
КОРОНА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: 163 новозаражених - 12 људи преминуло
14. 03. 2021. у 11:43
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)