ОДУЗЕТО 150 САКСИЈА СА СКАНКОМ: Откривена лабораторија марихуане у Високом, ухапшена једна особа

О. М.

13. 03. 2021. у 15:05

ПОЛИЦИЈСКИ службеници СИПА у Високом су пронашли лабораторију за вештачку производњу сканка, док је Салко К. ухапшен због сумње да је узгајао дрогу.

ОДУЗЕТО 150 САКСИЈА СА СКАНКОМ: Откривена лабораторија марихуане у Високом, ухапшена једна особа

Фото: Б. С.

Акција је спроведена синоћ у сарадњи са МУП-ом Републике Српске и МУП-ом Зеничко-добојског кантона.

- У акцији је ухапшена једна особа због сумње да је починио кривично дело неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога. По налогу Општинског суда у Високом извршен је претрес стамбеног објекта у којем је откривена лабораторија за вештачки узгој марихуане - рекао је портпарол СИПА Лука Миладиновић.

Он појашњава да је лабораторији затечено и одузето 150 саксија са стабљикама сканка у завршном стадијуму сазревања. Цели објекат је био претворен у лабораторију за узгој "траве", која је била опремљена УВ-лампама које симулирају сунчеву светлост, системом за наводњавање, грејање и вентилацију.

- Након криминалистичке обраде осумњичени ће бити предат у надлежност Кантоналног тужилаштва Зеничко-добојског кантона. СИПА наставља активности у оквиру овог предмета - истакао је Миладиновић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду

РУСКО министарство спољних послова, заједно са својим савезницима и партнерима, разматра предлог америчког председника Доналда Трампа за придруживање Одбору за мир, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.

09. 02. 2026. у 11:26

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

ЋОПИЋ НА СЦЕНИ ТЕАТРА ХУМАНОСТИ: Једна улазница за „Башту сљезове боје”  - Једна донација за Фондацију NORBS PLUS