ГРАЂАНИ ДОШЛИ ПРЕД СУД: Данас изрицање пресуде за саобраћајку у којој је страдала Вања Рудић (13) (ФОТО)

О.М.

05. 02. 2021. у 12:33

ПРЕД изрицање пресуде Нисвету Мујкићу (26), оптуженом да је у стању тешког пијанства "голфом" усмртио Вању Рудић (13) у центру Прњавора, пред зградом Окружног суда у Бањалуци окупила се група грађана.

ГРАЂАНИ ДОШЛИ ПРЕД СУД: Данас изрицање пресуде за саобраћајку у којој је страдала Вања Рудић (13) (ФОТО)

Фото: О. Матавуљ

Махом се ради о Прњаворчанима који су организовано дошли пред суд да подрже родитеље страдале девојчице Љиљану и Лазу Рудића. Грађани траже правду, те изрицање најстрожије казне од 15 година затвора. Око зграде суда појачане су мере безбедности па прилазе суду чувају припадници Судске полиције Републике Српске са дугим цевима, уз асистенцију припадника ПУ Бањалука. Никакви инциденти нису забележни.

Оптужницом Мујкићу се на терет ставља најтежи облик угрожавања јавног саобраћаја. Раније је признао да је возио пијан са 2,01 г/кг и то насилничког вожњом од најмање 105,6 км/х на месту где је брзина ограничена до 40 км/х. Трагедија се догодила 10. октобра прошле године у 21.29 часова у улици Лазе Лазаревића у Прњавору. Вања је стајала на плочнику чекајући оца Лазу да дође по њу, када је на тротоару у њу ударио "голф", којим је управљао Мујкић и на месту је усмртио.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?