ТРУДНИЦЕ, ПРАВА РАДНИКА, НЕРАДНА НЕДЕЉА: Градоначелник Бијељине са народним посланицима, пао договор - сусрети бар два пута месечно
ГРАДОНАЧЕЛНИК Љубиша Петровић одржао је састанак са народним посланицима из Бијељине, с циљем да одређена питања у надлежности Града која су важна за функционисање локалне заједнице буду кандидована за расправу у Народној скупштини Републике Српске.
Фото: В. Митрић
Први човек Бијељине и народни посланици сагласили су се да ће састанке одржавати два пута месечно, или чешће, како би размотрили актуелне теме које су важне за даљи развој Града.
- То ће бити питања која су у домену деловања народних посланика и драго ми је што су сви потврдили да ће заступати интересе средине из које долазе – рекао је Петровић.
Градоначелник је за почетак предложио две теме које су проистекле из досадашњих активности Градске управе.
- Реч је о заштити права радника, поготово трудница. Осим тога, треба радити на строгом поштовању радног времена и изналажењу могућности да недеља буде нерадни дан. Још једна тема коју ће посланици предложити тиче се механизма сталног финансирања сигурне куће, која у Бијељини функционише у оквиру организације „Лара". На састанцима у Градској управи ћемо кандидовати теме, а моји сарадници ће припремати материјал који је потребан за њихово предлагање – најавио је Петровић.
Градоначелник Петровић одржао је данас састанак и са делегатима у Већу народа Републике Српске из Бијељине.
Препоручујемо
СМАЊЕН БРОЈ МИГРАНАТА: Безбедносна ситуација на подручју Бијељине повољна
04. 02. 2021. у 13:55
БИЈЕЉИНА СПРЕМНА ЧЕКА ВАКЦИНАЦИЈУ: Почеле припреме у Домовима здравља
02. 02. 2021. у 17:59
САСТАНАК У БИЈЕЉИНИ: Новим колективним уговором до већих права радника
03. 02. 2021. у 21:27
МИНИРАНА ШУНКА! Муке мештана семберских села - због лопова месо мора под кључ
01. 02. 2021. у 13:01
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)