НОВИ ПРЕСЕК СТАЊА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Половини пацијаната потребна кисеоничка подршка

У Републици Српској од вируса корона преминуле још 22 особе, у болницама 999 оболелих.

НОВИ ПРЕСЕК СТАЊА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Половини пацијаната потребна кисеоничка подршка

Фото: Д. Поздеровић

У последња 24 часа у Републици Српској тестирано је 635 лабораторијских узорака, а вирус корона потврђен је код 180 особа. У шест општина у Српској забележен је двоцифрен број новозаражених, док их је највише у Бањалуци.

Институту за јавно здравство РС пријављена су још 22 смртна случаја у последња 24 часа.

У Републици Српској тренутно је хоспитализовано 999 пацијената код којих је потврђен ковид - 19, од чега 362 у УКЦ РС у Бањалуци где је 40 особа на респиратору.

Око 50 одсто пацијената захтева неки вид кисеоничке подршке, истакли су данас у Институту за јавно здравство РС.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СТИГАО СИН: Дадо Полумента постао отац по трећи пут - дали му име моћног значења