ШЕФ ПРЕДСТАВНИШТВА РС У МОСКВИ: Руска вакцина у фебруару у Српској

С.М.

07. 12. 2020. у 14:07

ШЕФ Представништва Републике Српске у Москви Душко Перовић изјавио је да се у фебруару наредне године у Српској може очекивати прва испорука руских вакцина "спутњик пет" против вируса корона.

ШЕФ ПРЕДСТАВНИШТВА РС У МОСКВИ: Руска вакцина у фебруару у Српској

Фото: Принцип њуз

Интезивно преговарамо са надлежним руским институцијама о испурици вакцине “спутњик пет” и реално је да први контигент буде у Републику Српску допремљен у фебруару наредне године, рекао је Перовић за Срну.

Он каже да је Министарству здравља РС, пре неколико дана, доставио обимну документацију коју је неопходно анализирати како би били обезбеђени услови и дозволе за испоруку руске вакцине.

Перовић је напоменуо да је за чување вакцине потребно обезбедити и термоконтејнере у којима је температура ваздуха од минус 18 до минус 20 степени Целзијусових.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.

06. 01. 2026. у 12:49

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.

06. 01. 2026. у 14:39

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

ПОРЕКЛО ПАЈЕ ВУИСИЋА: Био плаве крви - из чувене породице, деда му је херој из Мојковачке битке