НИ ГОВОРА О ПРОДАЈИ ЕП СРПСКЕ: Председник Владе РС Радован Вишковић о приватизацији "Електропривреде"
ПРЕДСЕДНИК Владе РС Радован Вишковић рекао је да су нетачне медијске спекулације о приватизацији "Електропривреде Републике Српске".
Фото Срна
- Нема апсолутно приче о приватизацији Електропривреде Српске - рекао је Вишковић јуче у Требињу након састанка са градоначелником Мирком Ћурићем.
Он је истакао да је, када је са Владом Србије и председником Србије Александром Вучићем разговарано о пројекту изградње ХЕС "Горња Дрина", речено да ће Србија имати удео 51 одсто, а Република Српска 49 одсто, како би као страни инвеститор ишли са убрзаним процедурама, а у самој градњи тај однос ће бити враћен на 50:50.
- И то је и данас тако - рекао је Вишковић.
Он је нагласио да медијске спекулације о приватизацији "Електропривреде" на мала врата чак не треба ни коментарисати, поготово када видите који људи то презентују.
- Ништа се није променило од првог договора који је био пре годину дана - навео је Вишковић.
Премијер РС је јуче обишао и Рудник и Термоелектрану (РиТЕ) "Гацко", једно од најзначајнијих енергетских производних предузећа у Српској, од чије стабилности и рада зависи и енергетска стабилност Српске.
- Они у овом моменту имају више од 90.000 тона спремног угља, имају откривеног преко милион тона, а годишња потреба за термоелектране је око два милиона. Што значи да они у овом моменту имају за више од шест месеци, тачније до седећег генералног ремонта - казао је Вишковић, након састанка са управом РиТЕ "Гацко".
ЗА САНИРАЊЕ ПАНДЕМИЈЕ 430.000 КМ
ЗА санирање последица пандемије вируса корона за Општину Гацко укупно је одобрено 430.302 КМ и то за ублажавање последица корона вируса 226.640 КМ и за помоћ предузећима за март, април и мај 203.662 КМ.
Улагања у Гацко из донаторских средстава Србије прошле и ове године износе 97.791 КМ, а искоришћена су за набавку санитетског возила, које је испоручено у јулу ове године.
Вишковић је истакао да ће се крајем месеца организовати састанак руководстава тог предузећа и "Електропривреде РС" да би се решила питања везана за обавезе које ЕП има према РиТЕ.
- Људи су ме овде информисали да од почетка године "Електропривреда" према РиТЕ дугује око 20 милиона КМ, што им отежава функционисање, не могу да плаћају добављаче и да набаве репроматеријале. Зато морамо сести сви за један сто и видети о чему се ради - рекао је Вишковић и додао да је прича о ТЕ "Гацко два" у застоју искључиво због вируса корона.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (0)