УЗ БРАЋУ - БРАТСКИ: Дан националног јединства у Бијељини

В. Митрић

15. 09. 2020. у 13:31

ПОВОДОМ обележавања новоуспостављеног заједничког празника Републике Српске и Србије – Дана српског јединства, слободе и националне заставе‚ руководство Града Бијељина свечано је испред зграде Градске управе на јарбол подигло заставе Републике Српске.

УЗ БРАЋУ - БРАТСКИ: Дан националног јединства у Бијељини

Фото: В. Митрић

Градоначелник Мићо Мићић истакао је да се Бијељина придружила обележавању овог значајног датума, са жељом  његовања националног јединства и просперитета.

- Желимо да у читавом српском корпусу постигнемо јединство и да убудуће обележавамо овај празник, са настојањем да се никад више не десе ратови и да живимо у окружењу које ће поштовати наш народ, а и ми остале – рекао је Мићић.

Фото: В. Митрић

- Циљ српског народа опстанак на овим просторима и изградња модерне државе, која ће својим грађанима омогућити бољи стандард.

Оцењујући никад бољом сарадњу  Републике Српске и Србије, предедник Скупштине града Александар Ђурђевић нагласио је да се она не огледа  само кроз обележавање важних датума из наше историје, већ и кроз реализацију капиталних пројеката, којима Србија директно помаже Републици Српској .

- Нема локалне заједнице у Српској која није осетила ту помоћ. Неизмерно сам захвалан Србији, јер  је у Бијељину  усмерила можда и највише инвестиција. Једна од најважнијих свакако јесте  изградња ауто-пута, који ће повезати Бањалуку и Београд - казао је Ђурђевић.

Фото: В. Митрић

Владе Републике Српске и Србије одлучиле су да заједнички празнују 15. септембар - Дан српског јединства, слободе и националне заставе, на дан када је пре 102 године у Првом светском рату пробијен Солунски фронт. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ЗАПАД У ШОКУ! Не може да верује шта је Русија управо урадила