КРИЈУМЧАРИ У СТАЛНОМ ПАДУ: Огромна заплена цигарета у РС и БиХ
ПОЛИЦИЈА Централног истражног тима Граничне полиције БиХ, с полицијским службеницима Јединице за подршку и контролу Теренског уреда Исток Вишеград, Јединице граничне полиције Хум и Министарства унутрашњих послова Републике Српске, јуче су, спречили кријумчарење 21 750 кутија различитих врста цигарета без акцизних маркица.
Фото: В. Митрић
Кријумчарење је откривено на подручју Фоче приликом граничне контроле комбија, бх. националних ознака.
С овим кријумчарењем доводе се В.М. (31) и В.К. (63), држављани БиХ који су кријумчарили цигарете из Црне Горе у БиХ. Тржишна вредност цигарета процјењује се најмање 110 000 КМ.
- Ова акција, и поред свих проблема са мигрантском кризом, представљају опредељеност ГПБиХ у борби против свих облика прекограничног криминалитета, а посебно оних којима се наноси штета буџету институција БиХ, што потврђују последње запљене цигарета у овом месецу , у укупном износу 42 990 кутија цигарета, тржишне вредности 214 950 КМ - каже директор ГПБиХ, Зоран Галић.
Фото: В. Митрић
О догађају су обавештени Тужилаштво БиХ и Суд БиХ. У току је даљи рад на овом случају.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)