НИСУ БЛИСКИ СА "СРБСКОМ ЧАСТИ": Одговор из најјаче странке Драгану Мектићу, посланику СДС у Парламенту БиХ
САВЕЗ независних социјалдемократа (СНСД) и Република Српска су блиски са организацијом "Србска част" исто онолико колико је Драган Мектић близак са здравим разумом, дакле нимало - поручио је портпарол СНСД Радован Ковачевић.
Дефиле за Дан РС / Фото О. Матавуљ
- Апсолутна је неистина тврдња Драгана Мектића да су припадници те организације икада учествовали у програму или дефилеу поводом обележавања 9. јануара, Дана Републике - истакао је Ковачевић.
Он је појаснио да је истина да су једне године чланови ове организације тражили да учествују у дефилеу, али нису прошли провере МУП Српске и није им дозвољено учешће у дефилеу поводом Дана Републике.
- Једино је тачно да је Мектић, заједно са деловима сарајевског и страног обавештајног тима, оснивање подружнице те организације из Србије у РС искористио за фабриковање потпуно лажне приче према којој РС оснива паравојне формације, чиме је нанео немерљиву штету међународном угледу РС - нагласио је Ковачевић.
Драган Мектић је у изјави за медије из Србије између осталог рекао да је припадницима "Србске части" одбор за обележавање 9. јануара, Дана Републике, омогућио да обуку маскирне униформе, "и они су се у тим униформама у Бањалуци набилдовани шепурили, били саставни део дефилеа".
- Наступају са позиција неке силе и на тај начин представљају неку врсту претње и страха. То су све људи који имају досијеа - рекао је Мектић.
На питање да ли је "Србска част" повезана са влашћу у РС, Мектић је одговорио потврдно.
- Они су врло блиски Странци независних социјалдемократа, односно Милораду Додику - поручио је Мектић.
НАНОШЕЊЕ ШТЕТЕ СРПСКОЈ
ПОРТПАРОЛ СНСД констатовао је да је наношење штете РС и српском народу једини учинак Драгана Мектића.
- РС у потпуности подржава демократски изабрану власт у Србији и поносна је на чињеницу да је ово период најбоље сарадње Српске и Србије још од оснивања Републике Српске, између осталог захваљујући и одличним односима председника Александра Вучића и председника Милорада Додика - рекао је Радован Ковачевић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (2)