ДОДИК СЕ ОГЛАСИО ИЗ МОСКВЕ: Република Српска разговара и са Истоком и са Западом

ЛИДЕР СНСД-а Милорад Додик поручио је да је за њега част што учествује на Међународном форуму о безбедности у Москви, где ће, како је навео, имати прилику да се састане са званичницима Руске Федерације и пријатељима Републике Српске.

ДОДИК СЕ ОГЛАСИО ИЗ МОСКВЕ: Република Српска разговара и са Истоком и са Западом

Фото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

Он је на Иксу написао да ће у Москви још једном бити потврђене "нераскидиве везе Републике Српске и Руске Федерације", засноване на међусобном поштовању, сарадњи и разумевању "које годинама симболизује председник Владимир Путин".

 

- Република Српска подржава одлучност Русије и председника Путина у праведној борби за очување сопствених националних интереса, јер је свет стабилан само онда када Русија заштити своју безбедност и достојанство, као и права руског народа ма где живео - навео је Додик.

Он је оценио да је председник Русије Владимир Путин "својим принципијелним и чврстим ставом годинама био и остао једна од најважнијих брана покушајима урушавања Републике Српске".

Додик је најавио да ће једна од тема разговора у Москви бити питање високог представника и страног мешања у унутрашње односе других држава, додајући да Република Српска и Русија о томе деле ставове.

- Уверен сам да уз стратешки дијалог и сарадњу Русије и Сједињених Америчких Држава свет може поново доћи до стабилности, мира и међусобног поштовања, које је озбиљно угрозило вишедеценијско ирационално понашање центра моћи који су покушавали да свет обликују према сопственим интересима и својој мери - поручио је Додик.

Према његовим речима, стабилан свет није могуће градити без уважавања суверенитета, идентитета и права народа да сами одлучују о својој будућности.

Додик је навео и да ће ове седмице у Бањалуци боравити генерал Мајкл Флин, пријатељ председника САД Доналда Трампа, који ће у том граду основати свој "Голд институт".

Са Флином ће, додао је, разговарати о економској сарадњи, могућностима нових америчких инвестиција и повезивању Републике Српске са пословним и развојним иницијативама из САД.

- То је најбоља потврда да је Република Српска данас место отвореног дијалога, сарадње и политике здравог разума. Док други покушавају да деле свет новим зидовима и сукобима, Српска разговара и са Истоком и са Западом - навео је Додик.

Поручио је и да Република Српска остаје "пионир политике слободе, стабилности и сарадње међу народима".

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије