ТРИВАН НА РЕГИОНАЛНОМ САМИТУ ТРГОВИНЕ: Четири године историјских резултата м:тел-а
КОМПАНИЈА м:тел је, само у посљедње четири године, уплатила око 700 милиона КМ у буџет, за донације, спонзорства и доприносе.
Фото: Промо
Дивиденда исплаћена акционарима порасла је са 36 милиона КМ у 2021. години - када због ограничених средстава нису могли бити исплаћени сви акционари, укључујући и највећег, Телеком Србија - на чак 116 милиона КМ у прошлој години.
На Регионалном самиту трговине, генерална директорка м:тел-а Јелена Триван истакла је да би без резултата које је компанија остварила, друштвена и економска слика Републике Српске била знатно другачија.

- Имам утисак да јавност нема реалну представу о томе колико м:тел ради, колико улаже у друштво и колико би Република Српска била другачија без нас - изјавила је Триван. - Не тражимо признања, али чињеница је да би стварност Републике Српске, посебно у последње четири године, била знатно другачија без наших резултата.
Триван је нагласила да је стање у компанији, када је дошла на њено чело, било далеко лошије, а да су кашњења у плаћању обавеза према добављачима оптерећивале целу привреду.
- Такво кашњење је озбиљно нарушавало ликвидност и стабилност читаве привреде. Редовно измирење обавеза и отплата свих дуговања у протекле четири године допринели су укупној привредној активности и пословном амбијенту - истакла је Триван.
Посебан акценат стављен је на друштвену одговорност. Триван је нагласила да је буџет за донације данас већи него раније, али да је његова прерасподела промењена у корист најугроженијих категорија становништва:
- Моја одлука је била да направимо прерасподелу у оквиру буџета за донације, да помогнемо социјално угроженима. Спортске клубове помажемо једнако, па чак и више него раније, али сада помажемо и оне којима је помоћ заиста неопходна - а то ретко ко ради.
У закључку, Триван је истакла да је њен највећи професионални успех што је м:тел показао да једна српска компанија може бити стуб целог друштва.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)