ДОДИК: Запад не схвата да Русију неће моћи да изолују као што су могли Србе
ЕУ у Украјини прави исту грешку као и на Балкану, али Русија не може бити окружена НАТО трупама и изолована на исти начин као што смо ми били, навео је председник Милорад Додик.
Фото: В. Трипић
- Европска унија прави исту велику грешку у Украјини коју је направила на Западном Балкану. Верујемо да је све што нам се догодило у бившој Југославији био полигон за западне творце глобалних неолибералних процеса, који су се спремали за Украјину. Наравно, не може да се упореди. Русија не може бити окружена НАТО трупама и изолована на исти начин као што смо ми Срби били - рекао је Додик.
Он је навео да мађарска политика стоји као једини трачак разума на Западу.
- Она једноставно процењује ставове страна, ређа чињенице и лако је закључити да, наравно, еуфорија око приступања Украјине Европској унији противречи свему што знамо о њему - наводи Додик.
Према његовим речима, земље са недефинисаним границама и са тако израженим економским и социјалним проблемима не придружују се Европској унији.
- Очигледно је да западни стратези морају да увуку Украјину у своје редове како би увек могли да криве Русију. Они не разумeју да је Русима заправо свеједно шта они раде. Русија има свој пут, и могу вас уверити да је Русија стабилна, нема унутрашњих проблема који би је могли дестабилизовати, а политика коју води председник Путин усмерена је искључиво на стабилизацију - закључио је Додик.
(РТ Балкан)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)