ЗАХАРОВА О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Русија ће употребити сва политичка средства да спречи негативни сценарио у БиХ
МОСКВА намерава свим политичким средствима да спречи негативан сценарио у развоју ситуације у Босни и Херцеговини након судске одлуке у вези са председником Републике Српске Милорадом Додиком, изјавила је портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Foto: Shutterstock
- Руска Федерација, као стална чланица Савета безбедности УН и један од гаранта мировног споразума, употребиће сва политичка средства која јој стоје на располагању да спречи развој ситуације у Босни и Херцеговини по негативном сценарију и неутралише претње међунационалног сукоба - рекла је Захарова на брифингу, преноси Спутњик.
Према њеним речима, Москва „дели огорчење шире јавности“ у вези са „апсурдном осуђујућом пресудом по исфабрикованом случају“.
Како је додала, пресуда је „још један случај у којем је политика надвладала право“, „неправедна је и не може имати правне последице“ и има за циљ „уклањање Додика са политичке сцене“.
Препоручујемо
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)