ЧУБРИЛОВИЋУ СЕ ДРМА ФОТЕЉА: Посланици ДЕМОС траже промену на челу партије
ТРОЈЕ посланика ДЕМОС у Народној скупштини Републике Српске, Споменка Стојановић, Ацо Станишић и Синиша Мијатовић, као и посланик у Парламентарној скупштини БиХ Чедо Стојановић, затражили су од председника ДЕМОС, Недељка Чубриловића да поднесе оставку на ту функцију.
Фото NSRS
Четворо посланика је упутило и допис Чубриловићу након што је двоје посланика ДЕМОС напустило ту странку и прешло у СНСД, а то су Сузана Гашић и Милан Дакић који је уједно и директор "Путева Републике Српске".
Иначе, ДЕМОС је настао након распада ДНС и коалициони партнер је СНСД и део власти у Републици Српској.
У допису наводе да захтев није усмерен против личности и дела Чубриловића и наводе да оставку лидера ДЕМОС траже искључиво из разлога везаних за даљи и опстанак и развој политичке организације.
- Узимајући у обзир последња дешавања и иступања два посланика из наше странке, као и лоше односе који су наступили у нашој организацији након Локалних избора 2024. године, тражимо од вас да поднесете неопозиву оставку на место председника странке, а у циљу консолидације организације и њеног даљег развоја - навели су захтеву.
Сматрају да је неопходно приступити последњим дешавањима озбиљно, јер верују да су сва она само резултат кулминације проблема који нису решавани у протеклом периоду.
Проценат учешћа у власти
НЕДЕЉКО Чубриловић је поручио да ће са СНСД договарати да свој проценат учешћа у власти има онолико колики је њихов коалициони капацитет, а све остало је ствар како ће се они међусобно договорити.
- Потписан је споразум о коалиционом капацитету, тај споразум се не мења на број посланика који ће се мењати. Споразум је све дефинисао - рекао је Чубриловић.
Посланици су додали да не желе да овај захтев Чубриловић тумачи као пребацивање кривице и одговорности на њега лично, "јер им исто није нити намера, нити је основ за тај захтев".
- Верујемо да је након шест година сазрело време за промене, а сигурни смо да и ви делите наше мишљење и да ћемо заједно ући у поступак реорганизације странке, неопходан за њен даљи успешан рад - закључили су у допису.
Иначе, недавно је одржана и седница Председништва ДЕМОС након које је Недељко Чубриловић поручио да не види одговорност у осипању странке. Поручио је да остаје и на челу ДЕМОС-а и Министарства саобраћаја и веза РС.
- Као лидер странке немам никакву одговорност то што неко може другачије да мисли нити желим да утичем на нечији став. Странка се покушала осипати пред ове изборе па смо направили боље резултате - рекао је Чубриловић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)