ГОВЕДАРИЦА ПРЕУЗЕО ДУЖНОСТ НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ ГАЦКО: Фокус на законитост и одговорност

Дубравко Цурац

29. 11. 2024. у 15:00

ЗВАНИЧНА примопредаја власти у општини Гацко између досадашњег начелника Огњена Милинковића и новог Вукоте Говедарице трајала је два сата. Док Милинковић истиче постигнућа, Говедарица указује на озбиљне изазове који стоје пред локалном заједницом.

ГОВЕДАРИЦА ПРЕУЗЕО ДУЖНОСТ НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ ГАЦКО: Фокус на законитост и одговорност

Фото Радио Гацко

Милинковић је, сумирајући свој мандат, нагласио да је дуг општине смањен са 12,5 на 11,5 милиона КМ, док је у инфраструктурне пројекте уложено око девет милиона КМ. Као посебан успех издвојио је смањење броја запослених са 236 на 134.

- Још кашљуцамо од старих дугова. На рачуну Општине тренутно има скоро 1,7 милиона КМ - рекао је Милинковић.

Међутим, признао је да постоји проблем с обезбеђивањем плата за запослене до краја године, што планира да реши ребалансом буџета.

С друге стране, Говедарица је изразио незадовољство примопредајом, нагласивши да је од четири предвиђена извештаја, само један - о финансијском пословању - достављен.

Консултације

ГОВЕДАРИЦА је најавио да одмах почињу консултације са политичким странкама, док конститутивну седницу Скупштине општине Гацко очекује за десетак дана. Радно време администрације такође ће бити промењено - од 8 до 16 сати - као део мера за повећање ефикасности.

- Нисмо добили кључне податке који су законска обавеза. Радићемо законито, а запослене чека много посла - истакао је Говедарица.

Нови начелник је оценио да се општинска администрација налази у тешкој позицији. Указао је на диспропорцију у броју запослених у Гацку у односу на друге општине.

- Ако у Шамцу, који је за трећину већи од Гацка, ради 77 радника, јасно је да је овде потребан озбиљан заокрет - нагласио је Говедарица.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности