МИНИСТАР ЗДРАВЉА СРПСКЕ У ПОСЕТИ ТРЕБИЊУ: Бољи услови лечења
МИНИСТАР здравља Српске Ален Шеранић у Требињу је разговарао са градоначелником Мирком Ћурићем и директорима Дома здравља и Центра за социјални рад.
Фото Град Требиње
Након изградње нове болнице у Требињу примарна здравствена заштита биће на вишем нивоу, а Дом здравља имаће боље услове, пошто ће бити проширени капацитети за рад.
- Прво морамо испунити правно-формалне услове, да се јасно назначи који простори су чији у згради бившег медицинског центра, где су сада и Болница и Дом здравља. Морамо видети које су потребе Дома здравља, како би се све потребне службе примарне здраствене заштите лоцирале у постојећем објекту. Биохемијска лабораторија, која је сада у саставу Болнице, требало би остане за потребе Дома здравља - рекао је Шеранић.
Он је додао да се разговарало и о могућности да се на простору садашње болнице, након пресељења секундарне здравствене заштите у нови објекат, отвори дом за старе или за палијативну његу.
Градоначелник Ћурић је рекао да породица Галеб, и након смрти Слободана Галеба, није одустала од пројекта изградње објекта Центра за социјални рад и најавио да ће ускоро почети радови.
Програм
МИНИСТАР Шеранић је похвалио програм требињске градске управе којим се суфинансира боравак члана породице која је у пратњи особе која се лечи у здравственим центрима изван Требиња.
- Град је поднео захтев да се зграда тренутне болнице стави на располагање, за дом за старе или нешто друго од јавног интереса. Услови за пружање примарне и секундарне здравствене заштите ће, након изградње нове болнице, бити на вишем нивоу - истакао је Ћурић.
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)