ОДЛАЗИ НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ БиХ: Срећан пут и да се више никада не врати на ове просторе

ШЕФ Клуба посланика СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Сања Вулић изјавила је да би био ред да Мајкл Марфи бар сада, уочи повратак тамо одакле је дошао, обавља послове амбасадора, а не да се шепури по институције са нивоа БиХ које немају везе ни са дипломатијом, нити са његовом земљом.

ОДЛАЗИ НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ БиХ: Срећан пут и да се више никада не врати на ове просторе

Фото: Принтскрин РТРС

- Шта Марфи данас ради са директором Агенције за идентификациона документа, евиденцију и размену података БиХ (Алмиром Бадњевићем) у седишту ове инстититуције у Бањалуци!? Какве сада прикупља податке одлазећи амбасадор и зашто баш у тренутку када је заменик директора ове агенције (Петар Билчар) одсутан - упитала је Вулићева.

Она је нагласила да је Мајкл Марфи највећи проблем БиХ и највећи рушитељ Дејтонског споразума који из дана у дан урушава дејтонску БиХ.

Вулићева је рекла да Марфи, иако већ на излазним вратима БиХ, наставља да обмањује босанске муслимане и да им даје лажну наду да ће им он, уз помоћ туристе Кристијана Шмита и појединих земаља чланица УН, остварити ратни сан и сворити унитарну БиХ, што се, за његову информацију, никада неће десити.

- Боље би му било да још ово мало мандата што му је преостало у БиХ не излази из својих одаја и на тај начин бар мало спере љагу са свог имена и своје срамне дипломатске каријере. Једино по чему ће остати упамћен јесте да је Мајкл Марфи највећи рушитељ дејтонског уређења БиХ и сваког диијалога и договора домаћих политичара, као и највећи мрзитељ Срба. Зато му желимо срећан пут и да се више никада не врати на ове просторе, ни туристички, ни у пролазу - поручила је Вулићева.

(СРНА)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена

Расел Скози, ИТ стручњак из Велса који је нестао 2002. године, пронађен је мртав после више од 20 година у густом шибљу недалеко од Свонсија. Његови посмртни остаци идентификовани су помоћу стоматолошких картона, али...

24. 07. 2026. у 16:35 >> 17:07

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

Коментари (0)

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена