"НИКАД НИСАМ ПОМИШЉАО ДА СЕ ПРЕДАМ!" ОТИШАО ЈЕ НАЈБОЉИ: Овако је говорио храбри доктор Бабић који је лечио људе прикачен на кисеоник

Novosti online

04. 12. 2023. у 18:55

ЛЕКАР требињског Дома здравља Александар Бабић изгубио је битку за живот.

НИКАД НИСАМ ПОМИШЉАО ДА СЕ ПРЕДАМ! ОТИШАО ЈЕ НАЈБОЉИ: Овако је говорио храбри доктор Бабић који је лечио људе прикачен на кисеоник

Фото: Принтскрин РТРС

Доктор је говорио да је прва реакција пацијената када га виде са цевчицама - шок.

- Углавном су шокирани кад ме виде, а када то осећање прође, неки се крсте, неки плачу, неки ме тапшу, неки ме подржавају. Онда им ја објасним, ако је Теодор Рузвелт могао да буде председник Америке у колицима, ако је Ник Вујачић без руку и ногу могао да створи породицу, да се ожени и има троје деце, обиђе цео свет, ако је Ноле преживео притвор и све оно у Аустралији што су му радили, како ја да будем човек који се лако предаје? Јесте мени тешко, кад имаш да се попнеш три степеника, а ти не можеш, а камо ли први спрат, то је јако тешко, јако деморалише, јако те убија психички, изазива и депресију и анксиозност, али ја не одустајем. Направим паузу па наставим. Људи се чуде што то себи радим, али кажем им - живот нема репризу. Ако бих ја сад дошао кући, сео у фотељу и сео, нисам ништа. Овако се борим, међу људима сам и пријатељима - говорио је за Блиц др Бабић.

Нешто поносније и са великом дозом ведрине у гласу, причао је о колегама. Причао је да је срећан да ради са таквим громадама од људи.

- Морам да похвалим Дом здравља у којем радим, набавили су ми концентраторе које користим и кући и на радном месту. За време короне, чували су ме као мало воде на длану. Нисам морао да радим, а био сам плаћен. Морам да похвалим цео колектив Дома здравља Требиње, посебно Мају Мићуновић, директорку чија подршка ми пуно значи. Такође, велику захвалност дугујем и др Ивици Здравковићу, мом ментору, и пријатељу, који је целу ову причу и покренуо. Срећан сам што имам овакве људе око себе, борба ми лакше пада; каже Аца, а на крају црвеним словима подвлачи једно име - супругу Злату. Она је моја цевка без које ја не бих могао да живим исто као без концентратора. Ето, она је мени тај ваздух. Та моја супруга Злата, она толико мене разуме, толико схвата, воли, препознаје моје проблеме, и увек је ту. Знаш оно кад ти је неко звезда водиља, кад ти је разлог за борбу, неко ко ти даје вољу и снагу. Е, то ми је све она - прича др Бабић.

За њега, предаја није била опција.

- Никада нисам помишљао да се предам. Јер, од малих ногу сам ово желео. Сећам се, био сам нешто болешљив, лако сам добијао прехладе као мали, и ми смо били на мору. Породица се купала у мору, ја лежао болешљив и гледао их. Одједном, рекао сам тетки која је седела поред мене "Ја ћу бити доктор кад порастем". То је нека моја животна мисија која ме гура даље. Знате, имао сам ту неку мисао, да ја ако некоме помогнем, да ће неко мени да помогне. Односно, ако ја све учиним за свог пацијента, да ће неки доктор који води рачуна о мени, дати све од себе. То је та нека моја животна философија - рекао је он на крају разговора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Ћерка Луке Модрића више личи на Луку Модрића - од Луке Модрића (ФОТО)