ДОДИК НАЈАВИО НЕЗАВИСНОСТ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ: Ако Трамп поново победи...
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик изјавио је да верује у независност Српске и да сматра да ће се то морати десити једног дана.
Фото: В. Трипић
Додик је рекао да би он могао да буде заслужан за то у некој перспективи.
- Када је у Америци победио Доналд Трамp, имао сам намеру да прогласим независност Републике Српске, а онда су се неки око мене уплашили и то нисам урадио. Морам да кажем да ми је данас жао што нисам. Али ако Трамп поново победи, мислим да не бих оклевао - рекао је Додик за ТВ Прва.
Када је реч о америчким санкцијама њему и његовој породици, Додик је рекао да је то више немоћ, те да нема право да због свог комодитета жртвује националне интересе Републике Српске.
Он је истакао да је поносан на своју породицу, додајући да су они веома свесни и одговорни људи и да се боре у животу, а да то смета Американцима.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)