ДОДИК: Својим мешањем, Сатлер нас само удаљио од преговарачког процеса
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик изјавио је да став Делегације ЕУ у БиХ у вези са седиштем апелационог одељења Суда БиХ потврђује да у БиХ не може бити разговора и договора све док неко споља намеће ставове, сврставајући се на једну страну.
Фото: Срна
На питање СРНЕ да прокоментарише мишљење Делегације ЕУ да седиште апелационог одељења треба да буде у Источном Сарајеву, Додик је одговорио да би, ако Јохан Сатлер има неке дугове према сарајевским политичарима, а очигледно има, било добро да рачуне пребијају на неком другом месту и на други начин, не увлачећи Републику Српску у то.
Чињеница је да су, рекао је Додик, услед политичке инфериорности домаћих актера, и Европљани одлучили да глуме Американце и одређују се о разним питањима која нису у опису њиховог деловања.
- И уместо да им сви, без обзира из ког ентитета долазимо и којој партији припадамо, кажемо да не могу да глуме домаће политичаре са европском адресом, у БиХ се њихове изјаве преносе некритички и као нормалне. Тридесетогодишња окупација је очигледно оставила озбиљне последице на менталитет како политичара тако и медија, али и укупне јавности - указао је Додик.
Што се тиче закона о Суду БиХ, Додик је поручио Сатлеру да себи оснује Суд и одређује где ће бити апелационо одјељење.
- Изјавом о томе да седиште треба да буде у Источном Сарајеву, а не Бањалуци, Сатлер нас је удаљио од преговарачког процеса о законским решењима која се траже од БиХ - навео је Додик.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)