ШМИТ НИЈЕ ДОБРОДОШАО: Додик поручује - најбоље му је да заобиђе Републику Српску (ВИДЕО, ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик изјавио је да би најбоље било да Кристијан Шмит заобиђе Српску у најширем могућем кругу.
Фото: В. Трипић/Профимедиа/илустрација
Додик је рекао да би Шмит требало да одустане од манифестација немоћи, поновивши да Република Српска неће прихватити ниједну његову одлуку.
- Било шта да одлучи, или делује, за нас није обавезујуће, он не може да уђе ни у једну институцију Републике Српске. Видим да је одустао од доласка у Бањалуку и то може да буде корисно у смислу његовог схватања да овде није добродошао - истакао је Додик.
Додик је, после седнице Извршног комитета СНСД-а, поручио да Република Српска остаје стабилна упркос неовлашћеном и нелегалном интервенционизму чији је циљ угрожавање политичке ситуације у Српској.
Према речима Додика, тај интервенционизам има предзнак колонијалног деловања Кристијана Шмита, америчког и британског амбасадора и још неких лица.
Додик је навео да је на данашњој седници разговарано о актуелном стању у Српској и на нивоу БиХ, о регионалним питањима која се намећу и о припремама за седми сабор СНСД-а који ће бити одржан 30. септембра у Добоју.
Додик је рекао да СНСД остаје посвећен јачању институција Републике Српске и да ће учинити све да очува стабилност и мир.
- Интервенционизам лажног високог представника је начин на који покушавају да дестабилизују Српску, казао је Додик.
Он је додао да СНСД одбацује било какву могућност прихватања легитимитета Шмита јер он није легитиман, пренео је портал РТРС.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ЧЕСТИТКА ДОДИКА: Новостима се верује, лист свих генерација
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)