ДО КРАЈА БИЛА НА НОГАМА: Преминула Боса Салатић (103), најстарија Српкиња у РС

БОСА (Матова) Салатић (103), пореклом из фамилије Уљаревића, најстарија Српкиња у Републици Српској, преминула је данас у породичној кући у Баљацима, надомак Билеће.

ДО КРАЈА БИЛА НА НОГАМА: Преминула Боса Салатић (103), најстарија Српкиња у РС

фото В Митрић

Мада је била увелико у другог веку живота, бака Боса је до последњег дана била, не само покретна, већ и бистрог ума, пуна љубави и пажње за све који су јој долазили или се телефоном јављали.

Нема куће, у крају, која не памти благодети, топлину и лепе речи и њеног рано преминулог супруга Мате. Таква су им сва деца, као и бројна унучад и праунучад. Мештани и родбина кажу да ником није била на терету ни трена ни у овим годинама.

- Добре, позитивне мисли, љубав према ближњим својима и свим добрим људима, чињене добрих дела, вредан рад и труд, радовање и туђем успеху, не само свом – био је “рецепт“ баке Босе за дуг живот, уз максималну умереност у свему и стрпљење, што је за живота сведочила.

Старост јој је посебно улепшао син, професор др Милосав Миша Салатић, некадашњи угледни лекар, кардиолог и универзитетски посленик у Тузли, а потом скоро три деценије лекар у Норвешкој и Шведско. Миша се у међувремену вратио из иностранства и наставио живот у Требињу. Сваки викенд проводио је са мајком на прадедовском огњишту.

- Е, нема таквог сина као што је Миша - причале су комшије Салатића. - Миша није давао баки Боси да умре. Бака и Миша били су пример позитивне енергије за све нас, који сви треба да следе. Зато сви баку Босу жалимо до неба и са Мишом смо сви срцем. Нема више наше драге наке Босе, која нас је знала и да утеши, поучи, научи, помогме, посаветује. Као и своју рођену децу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

УЖАС: Српски фудбалер изгубио живот