ПИЈУ И ВОЗЕ: Хапшења возача у Зворнику
ЗВОРНИЧКИ полицајци су, за дана, из саобраћај искључили 35, јер су били у алкохолисаном стању.
Фото В Митрић
По више основа, приликом контроле, кажењено је 58 возача, а контролисано је 953 возила. Алкотестирању је подвргнуто 947 возача.
Због утврђене недозвољене количине алкохола у организму санкционисана су 35 возача, колико их је и искључено из саобраћаја. Од укупног броја возача, њих 18 је санкционисано због утврђене количине алкохола у организму од 0,31 до 0,80 грама по килограму, осам возача због утврђене количине алкохола од 0,81 до 1,50 грама по килограму.
Седам возача је задржано, хапшењем, у службеним просторијама до истрежњења због утврђене количине алкохола у организму више од 1,5 г/кг, док су двојица одбила да се подвргну испитивању на присуство алкохола. Кажњена су и три учесника у саобраћају због одбијања подвргавању тестирању на присуство опојних дрога у организму.
Полицијска управа Зворник апелује на све учеснике у саобраћају да поштују законске одредбе, а посебно на возаче моторних возила да не управљају возилом под дејством алкохола, јер је вожња под утицајем алкохола опасна, као и да одговорним понашањем заштите себе и друге учеснике у саобраћају.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)