ВЕЧЕРАС У БАЊА ЛУЦИ: Министар Вучевић и генерал Мојсиловић на обележавању Дана Републике Српске

В.Н.

08. 01. 2023. у 22:41

ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар одбране Милош Вучевић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић присуствовали су вечерас у Бања Луци свечаној академији поводом обележавања 31. годишњице постојања Републике Српске.

ВЕЧЕРАС У БАЊА ЛУЦИ: Министар Вучевић и генерал Мојсиловић на обележавању Дана Републике Српске

Foto: Printskrin Instagram/milosvucevic_odbrana

Поред председника Републике Српске Милорада Додика и српске чланице Председништва Босне и Херцеговине Жељке Цвијановић, свечаности су присуствовали председник Народне Скупштине Републике Србије Владимир Орлић, чланови влада и парламената Србије и Српске, представници Министарства одбране и Војске Србије, Српске Православне Цркве и бројне званице.

Председник Скупштине Србије Владимир Орлић у свом обраћању пренео је честитке и поздраве председника Републике Србије Александра Вучића и рекао је да данас заједнички обележавамо годишњицу једног од најважнијих дана у историји српског народа. Он је нагласио да је стварање Републике Српске био начин да Срби себи нађу уточиште и изграде бедем од страдања и од уништења.

Председник Додик подсетио је на 9. јануар 1992. године када је на Палама донета тада тешка и неизвесна одлука о формирању Републике Српске. Он је истакао да су Срби тада желели политичку аутономију и да су имали жељу да сачувају мир. Додик је поручио да је једини начин опстанка Срба на овим просторима да своје исходиште траже у својој историји и  да чувају сећање на страдања.

Уметнички део свечане академије обухватио је мултимедијалну ретроспективу историје Срба на просторима Републике Српске и Србије и њихове борбе за слободу и опстанак на овим просторима.

После свечане академије министар Вучевић и генерал Мојсиловић су са члановима делегације Министарства одбране и Војске Србије присуствовали свечаном пријему који је поводом Дана Републике Српске приредио председник Милорад Додик.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (1)

АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА КОД НАС! Србија масовно производи нове Николе Јокиће! (ВИДЕО)