ДОДИК ОДГОВОРИО ШМИТУ: Ми смо одлуке о 9. јануару донели, мишљење туриста нас не занима
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да ће Република Српска обележавати и славити Дан Републике и да ће централна свечаност сваке године бити одржавана у другом граду, чиме се, како је навео, жели показати да је то интегративни празник који представља читаву Републику Српску.
Милорад Додик, Фото В. Трипић
Додик је рекао да они који оспоравају празник Републике Српске могу да раде шта хоће, а да ће Српска Дан Републике обележавати и славити, преноси Срна.
- Да ли га не подржавају `туристи` какав је Шмит, то нас не занима. Ми смо наше одлуке о томе донели и 9. јануар се не може померити - рекао је Додик новинарима.
Он је подсетио да ће ове године свечани дефиле поводом 9. јануара бити одржан у Источном Сарајеву, док ће дан раније у дворани "Борик" у Бањалуци бити одржана академија, а након тога и пријем који организују институције Републике Српске.
Додик је позвао грађане Источног Сарајева и госте да 9. јануара у том граду присуствују дефилеу безбедносних и невладиних организација поводом обележавања Дана Републике Српске.
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (2)