РАСТЕ ВОДОСТАЈ САНЕ: Ниво воде растао 12 центиметара на сат, надлежни прате ситуацију
ВОДОСТАЈИ реке Сане на мерном месту код градског моста у Приједору тренутно је 365 центиметара, а Гомјенице 389 центиметара, саопштено је данас из Градске управе Приједор.
Фото: Срна
Шеф Одсека цивилне заштите Мирослав Крнета рекао је да река Сана расте у Санском Мосту око три центиметра за сат времена по чему се прати и раст воде у овом граду.
– На 420 центиметара се на подручју града проглашава први степен одбране од поплава, а будући да киша престаје да пада и прогнозе су повољније поготово у односу на интензитет падавина од синоћ када је Сана у Санском Мосту расла 12 центиметра на сат времена – потврдио је Крнета.
Старешина Територијално ватрогасно спасилачке јединице Радован Мартић потврдио је да су непрестано на терену где прате развој ситуације.
– Што се тиче Врбица и Тополика стање је редовно и ми, као дежурне службе пратимо ситуацију и за сада нема проблема – рекао је Мартић.
Према подацима са сајта Републичког хидрометеоролошког завода Републике Српске у протекла 24 часа на подручју Приједора пало је 47,6 литара кише по метру квадратном.
Екипе Цивилне заштите града Приједора и Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице су од почетка обилније кише на подручју града на терену где прате ситуацију.
Препоручујемо
ТЕШКА САОБРАЋАЈНА НЕСРЕЋА У СРЕБРЕНИКУ: Сударили се камион и два аутомобила
19. 11. 2022. у 21:48
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)