ОДУЗЕТ СКУПОЦЕНИ АУТО: Наставак истраге у акцијама МУП РС "Транспортер" и "Сториџ"
У НАСТАВКУ истраге у оквиру акција "Транспортер" и "Сториџ", полиција је, у бањалучком насељу Обилићево, одузела скупоцени "мерцедес", који је био паркиран у гаражи једне зграде.
Одвозе скупоцени "мерцедес" / Фото РТРС
Према незваничним информацијама "Новости", полиција трага за особом Ј. Ј., која се доводи у везу са убиством Славише Ћулума. Полиција је у склопу потраге за Ј. Ј. претресла објекте у Бањалуци и Источном Сарајеву које користи та особа.
Иначе, за убиство Славише Ћулума у Окружном суду у Бањалуци у току је суђење Синиши Шакићу званом Кинез, док други извршилац и налогодавац злочина нису откривени. Ћулум је убијен 15. маја 2020. у месту Драгочај код Бањалуке.
Што се тиче троје ухапшених у уторак, они су пребачени у Тужилаштво БиХ, а поступајући тужилац након испитивања осумњичених упутио је предлог за одређивање притвора за двоје осумњичених, и то за Јеленка Кнежевића (51) из Кнежева и Мирјану Вујовић (43) из Билеће.
- Притвор им је предложен због опасности од бекства, као и опасности да би боравком на слободи могли ометати истрагу, прикривати доказе и утицати на сведоке или поново починити кривично дело или довршити започето - рекли су у Тужилаштву БиХ.
Терете се за међународно кријумчарење већих количина сканка и кокаина на територију БиХ, ради даљег транспорта према земљама ЕУ.
ПРИВЕДЕНИ ДИЛЕРИ
ИНАЧЕ, ухапшени Јеленко Кнежевић је припадао групи коју је предводио Бојан Цвијетић, саветник бившег министра безбедности Драгана Мектића. Цвијетићева група је ухапшена крајем прошле године у акцији "Транспортер", када је заплењено и 300 килограма дроге. У истом периоду, у акцији "Сториџ", ухапшено је 19 дилера и заплењено око 450 килограма дроге.
Препоручујемо
ИСТИНА О ЏИПУ: Пријатељ Драгане Мирковић открива коме стварно припада аутомобил
05. 02. 2021. у 11:16
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)