ТУРКОВИЋЕВА МОЖЕ САМО ДА ПРЕТИ: Додик - нико неће бити кажњен због неистицања заставе БиХ
СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је данас да нико неће сносити санкције којима је дипломатско-конзуларним представништвима запретила министарка иностраних послова у Савету министара Бисера Турковић за неистицање заставе БиХ.
Фото: Танјуг/Раде Прелић/Јутјуб/N1
Додик истиче да је то континуитет злоупотребе положаја и Министарства и министра.
- Мислим да људи то све више данас разумеју. Она (Турковић) то сматра својом прћијом већ одавно. Једино надлежно место за спровођење спољне политике је Председништво БиХ, а она тамо више не долази нити може више да учествује као кредибилна, нити као извештач - рекао је Додик.
Додик је оценио да прописивање овакве одлуке више говори о немоћи, него о моћи.
- Не знам шта сад она хоће, да амбасадори носе у џепу заставу и чим изађу из аута да је рашире - упитао је Додик, пренела је РТРС.
Законом решити проблем етикетирања Срба
Додик сматра да је Предлог закона о забрани злоупотребе појма геноцид озбиљан и да треба да реши проблем етикетирања Срба и Републике Српске.
Он је истакао да је овај предлог закона у вези са чињеницом да се термин геноцид злоупотребљава у погледу етикетирања Срба и Републике Српске као таквих, а што није истина.
- Ако неко мисли да треба да Србе квалификује као геноцидне, а Републику Српску као геноцидну творевину - наравно да таква атмосфера није могућа", рекао је Додик новинарима у Бањалуци - пренела је РТРС.
БОНУС ВИДЕО - Инцков закон - крај Српске или распад Босне
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)