ТЕГЕЛТИЈА ОДГОВОРИО АМЕРИМА: Преживео сам рат са 20 година - издржаћу и санкције!
САВЕТНИК српског члана Председништва БиХ за правна питања Милан Тегелтија рекао је да америчке санкције њему и његовој супрузи нису резултат судских поступака, већ политички притисак стране државе на дешавања у БиХ.
FOTO: Novosti
Немам никакву потребу да се браним, то би било бесмислено јер ове санкције нису резултат неких судских поступака, нити сам имао прилику да у учествујем у било каквом поступку стране државе, него су резултат политике која у себи садржи политички притисак - истакао је Тегелтија реагујући на забрану уласак у САД њему и његовој супрузи Тијани.
Он је навео да је потпуно јасно да су санкције инструмент америчке спољне политике и да као такве представљају спољну политику Америке и због тога се не могу коментарисати у било којем другом контексту сем као политички притисак стране државе на унутрашња политичка дешавања у БиХ.
Констатовао је да је потпуно небитно на који начин су упаковане и под којим изговором су уведене јер, како је рекао, не ради се о било каквом судском или другом процесу, у којем се предочавају аргументи, нити особа има прилику од тога да се брани.
Тегелтија је рекао да је свој посао радио и ради честито, поштено и у складу са законом и својим политичким убеђењима, што намјерава и да настави.
- Ако сам у рату могао да будем војник са пушком у руци, а имао сам свега двадесетак година, онда, сада у овим годинама, због Републике Српске и мог народа, могу да издржим било какве санкције САД - закључио је Тегелтија.
Подсећања ради и српски члан Председништва БиХ Милорад Додик данас је реаговао на санкције које су му изрекле САД.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)