МИРНО ГЛЕДАЛИ КАСАПЉЕЊЕ МЛАДИЋА: Детаљи ужаса у околини Бијељине

В. Митрић

08. 10. 2021. у 09:36

СУДИЈА за претходни поступак Вишег суда у Бијељини одредио је притвор до 30 дана Дејану Љубојевићу из околине Бијељине због сумње да је починио убиство.

МИРНО ГЛЕДАЛИ КАСАПЉЕЊЕ МЛАДИЋА: Детаљи ужаса у околини Бијељине

Фото: В. Митрић

Подсетимо, Љубојевић се око пола три у ноћ сусрео, по договору, са Александром Вуковићем Цигом, који је тада добио смртоносне ране ножем. Сумња се да је злочин починио Љубојевић, раније неосуђиаван, који је ухапшен после три сата, док је мирно испијао кафу у ресторану једне бензинске пумпе.

Како је наведено из ОЈТ Бијељина, Љубојевић је на уговорени сусрет са сад већ покојним Вуковићем пошао носећи кухињски нож са зеленим рукохватом, дужине оштрице од 10 до 15 центиметара. На уговорено место, у центар Међаша, довезао се „Шкодом фабијом“ сиве боје, где је сачекао Вуковића, а са њим су били и Бијељинци Т. С. и Н. З.

- Када је В. А. зауставио возило и изашао из њега, Љубојевић му је пришао и ножем који је понео са собом, држећи га у десној руци, задао му више убода у тело и то у врат, грудни кош, стомак и леву руку, након чега је, остављајући повређеног на том месту, поново сео у своје возило и удаљио се у правцу Бијељине - кажу наши извори блиски истрази.

- Приликом вожње поред магистралног пута Бијељина—Рача бацио је нож којим је претходно задао убоде Вуковићу.

Повређени је телефоном позвао свог пријатеља С. Н., коме је саопштио да га је Љубојевић избо ножем у Међашима пред продавницом и тражио од њега да позове Хитну помоћ. Повређени је телефоном позвао Полицијску станицу и дежурном саопштио да га је Љубојевић испред продавнице избо ножем и да му је хитно потребна помоћ, након чега је на лице места изашла патрола Полицијске станице и затекла га како лежи на земљи крвав поред врата возача свог возила. Довезен је Ургентни центар бијељинске болнице у 3.15 часова, где је услед задобијених повреда преминуо у 3.40 часова.

Тужилац је истакао да сви докази указују јасно и прецизно ко је одговоран за ово убиство у глуво доба ноћи. Одбрана је тражила, уместо притвора, мере забране, али је суд одлучио да одреди притвор.

- Дакле, суд налази да је у овом случају испуњен основни и првенствени услов за постојање притвора, а који се односи на сумњу да је осумњичени починио предметно кривично дело. Поред тога, постоји основана бојазан да би осумњичени могао утицати на сведоке Т. С. и Н. З., који су били очевици извршења кривичног дела, као и да је осумњичени одбацио нож. Дакле, ради се о два веома важна доказа која се односе на средство извршења и утицаја на сведоке, а како то произилази из списа предмета, јер ова два сведока једина знају место где је одбачен нож, па суд управо сматра да у овом случају ове околности указују на основану бојазан сакривања трагова, односно средстава извршења кривичног дела путем утицаја на сведоке.

У овом случају, навео је суд, „постоје и ванредне околности које упућују на закључак да би пуштање на слободу осумњиченог резултирало стварном претњом нарушавања јавног реда, због тога што се осумњичени терети да је починио тешко кривично дело за које се може изрећи казна затвора од 10 година или тежа казна, а дело је посебно тешко с обзиром на начин извршења и насталу најтежу последицу, убиство једног човека“ .

- Наиме, из чињеничног описа радње извршења кривичног дела, као и из до сада изведених доказа, неспорно произилази намера осумњиченог за извршење кривичног дела, јер се унапред припремао за то носећи нож са којим је учинио кривично дело, при чему, иако оштећени приликом сусрета са осумњиченим нема било какво оруђе или оружје, лишава живота оштећеног - кажу у суду.

Догађај се десио на јавном месту и изазвао је велику пажњу и занимање медија и јавности, што, по оцени овог суда, упућује на закључак да би пуштање осумњиченог на слободу резултирало стварном претњом нарушавања јавног реда, „јер ипак ради се о почињеном тешком кривичном делу, најтежем кривичном делу са најтежом последицом, које је учињени на такав начин и са таквим средством које је код локалног становништва, па и шире изазвало такав степен пажње и заинтересованости која може резултирати претњом нарушавања јавног реда“.

Ово утолико пре, одлучио је суд, „јер се пажња друштвене заједнице и заинтересованост медија управо односи на околности да је учињено убиство на веома бруталан начин, засада без утврђених разлога, па је и оправдана бојазан суда у погледу ремећења јавног реда и мира, јер управо се овим притворским разлогом треба да штити јавни ред и мир“. 

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ПЛАНИРАЈУ НАПАДЕ НА ГАСОВОДЕ ИСПОД ЦРНОГ МОРА, АЛИ ПОСЛЕДИЦЕ ЋЕ БИТИ КАСТАСТРОФАЛНЕ И ПО ЕВРОПУ Путин упозорио на нападе на Турски ток