УДАЉЕН С МЕСТА ДИРЕКТОРА ИЗЈЗ: Влада РС сменила Зељковића због одређивања притвора
ВЛАДА Републике Српске донела је Решење о удаљавању Бранислава Зељковића са места директора Института за јавно здравство РС, због одређивања мера притвора од 18. септембра.
Фото: Г. Ш.
Срна пише да им је у Влади речено да ће решење бити на снази док траје притвор.
Окружни суд у Бањалуци одбио је жалбе бранилаца Бранислава Зељковића, Славка Бојића, Саше Марковића и Драгана Дубравца на одлуку о одређивању притвора и сви остају иза решетака.
Притвор им је одређен због сумње да су починили кривична дела злоупотребе службеног положаја, помагање у том делу, те злоупотребе у постуку јавних набавки. Ради се о набавкама медицинске заштитне опреме, које је наручивао Институт за јавно здраство, а које је плаћана по знатно већим ценама од набавних. На тај начин буџет Српске је оштећен за, како се сумња, 790.000 КМ.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)