ЈЕДИНСТВОМ ДО ОПСТАНКА: Брчаци обележили Дан српског јединства

М. Д.

15. 09. 2021. у 22:42

ПОМЕНОМ и полагањем венаца на Споменик Српским браниоцима Брчког, у Брчком је почело обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе.

ЈЕДИНСТВОМ ДО ОПСТАНКА: Брчаци обележили Дан српског јединства

Фото: М. Д.

После помена у храму Успенија пресвете Богородице уз служење епископа зворничко тузланског Фотија, одржан је молебан за српско јединство и слободу.

У саопштењу издатом након заједничког састанка представника Срба у извршној и законодавној власти дистрикта са владиком и свештенством Српске православне цркве, као и представницима Удружења проистеклих из рата и оних која баштине традицију српског народа се подсећа да се на овај начин из Брчког шаље порука „да су брчански Срби део српског народа и да нам је заједнички циљ јединство, слобода, заштита културе и ћирилице“.

- Данашњи догађај је израз љубави према властитом народу и идентитету, али и позив легитимним представницима других народа да у миру и слози на равноправним основама, заједнички решавамо сва отворена питања и градимо будућност на овим просторима - закључује се у саопштењу.

Председник брчанског парламента Синиша Милић сматра да овакви састанци треба да се одржавају у континуитету с циљем разматрања најважнијих питања која се тичу очувања идентитета Срба на овим просторима

- Потребно нам је јединство, не да бисмо угрозили било кога, већ да бисмо опстали као своји на своме и као такви заједно с другим народима градили будућност на овим просторима - рекао је Милић.

Испред Споменика окупило се више десетина учесника данашње манифестације, коју су украсиле заставе Републике Српске и Републике Србије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВША СФРЈ ЗЕМЉА ШАЉЕ ВОЈНИКЕ НА ГРЕНЛАНД? Официри спремни за полазак, њихов број симболичан - чека се одобрење владе

БИВША СФРЈ ЗЕМЉА ШАЉЕ ВОЈНИКЕ НА ГРЕНЛАНД? Официри спремни за полазак, њихов број симболичан - чека се одобрење владе

ДОК се дипломатска криза око статуса највећег светског оствра продубљује, Словенија би могла да се придружи групи европских земаља које шаљу војнике на Гренланд.

16. 01. 2026. у 17:46

Коментари (0)

СТАРМЕР НЕЋЕ СУСРЕТ С ПУТИНОМ: Европски лидери предложили, Британац одбио - Кремљ реаговао: Деструктиван став Лондона