ПРИЗНАЊА НОВИНАРИМА "ВЕЧЕРЊИХ НОВОСТИ": Посвећени упознавању и проучавању дела Милутина Миланковића
НА годишњој Конференцији Удружења "Милутин Миланковић" у Београду додељене су захвалнице сарадницима који су допринели популаризацији лика и дела једног од највећих великана српске и светске науке.
Фото: Приватна архива
Међу онима који су добили захвалнице су и двоје новинара "Вечерњих новости" - Драган Вујучић и Драгана Матовић.
Истичући да је Вујичић од првог дана пратио њихов рад, мр Славко Максимовић, председник Удружења "Милутин Миланковић", рекао је да је он много допринео да се генерације упознају са Миланковићевим наслеђем и препознају га као великана науке.
- "Вечерње новости" су се увек залагале и залажу се за популаризацију, упознавање и проучавање лика и дела Милутина Миланковића, великана српске и светске науке. С нестрпљењем чекамо текстове Драгане Матовић о њему, јер су озбиљни, због чега их архивирамо као драгоцену грађу. Они нас одржавају у уверењу да ће наше заједничко залагање да Миланковић коначно добије музеј уродити плодом - додао је Максимовић.
Он је подсетио да је недавно одржана значајна Међународна конференција "Миланковићева теорија климатских промена - Сто година после" на којој су учествовали водећи стручњаци у примени Миланковићеве теорије. Они су објаснили карактеристичне појаве у промени климе Земље, укључујући и могућност прогнозе будуће климе.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)