ФЕНОМЕНАЛНА КЕКС ТОРТА: Укус који многи обожавају
Торта са кексом коју сви обожавају, кремаста, сочна, а спрема се очас посла.
Фото: Принтскрин Јутјуб/Fatto in Casa da Alba
Састојци:
- 400 г кекса
- 500 мл млека плус мало за умакање кекса
- 200 г шећера
- 200 г путера или маргарина
- 200 г црне чоколаде
- 2 кашичице ванилиног шећера
- 2 кашичице какаоа у праху
За глазуру:
- 100 г чоколаде
- 2-3 кашике уља
- мало млека
Припрема:
У једној шерпи помешајте млеко, шећер, какао и ванилу. Отопите на средње јакој ватри па кад крене да ври, скините са шпорета. Умешајте маргарин па мешајте све док се не отопи, па додајте поломљену чоколаду. Затим мешајте све док смеса не постане глатка. Засебно, умачите кекс у млеко па их ређајте на дубљи плех. Нанесите део чоколадног фила преко кекса. Поступак понављајте све док не утрошите материјал. Са мало уља и млека отопите чоколаду, уз непрестано мешање, да не загори. Затим прелијте преко торте па оставите барем 2 сата у фрижидеру. Сеците торту на парчиће.
(trpeza)
Препоручујемо
ФЕНОМЕНАЛНА ЧУПАВАЦ ТОРТА: Кремаста, сочна, не пече се и прави очас посла (ВИДЕО)
22. 12. 2024. у 15:00
НАЈБОЉИ РЕЦЕПТ ЗА ЧУВЕНУ НАЈЛОН ТОРТУ: Посластица која увек успе (ВИДЕО)
26. 11. 2024. у 17:00
МЕДЕНА ТОРТА: Уколико нисте испробали рецепт, сада је прави час (ВИДЕО)
25. 11. 2024. у 17:00
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)