ЗЕЛЕНИ УЖИТАК: Рецепт за освежавајућу чорбу од тиквица и сочива

Укусно здравље у сваком залогају, једноставан и хранљив рецепт за чорбу која одушевљава укусом и богатством састојака.

ЗЕЛЕНИ УЖИТАК: Рецепт за освежавајућу чорбу од тиквица и сочива

Foto: Shutterstock

Састојци:

  • 1 главица лука
  • 1 тиквица
  • 1 шоља сочива
  • много свежег першуна
  • Со, бибер, уље

Припрема:

На мало уља продинстајте лук и тиквице, па додајте воду и сочиво. Затим кувајте све око 15 минута. Додајте зачине и першун па све уситните штапним миксером. Ако је чорба превише густа, разблажите је водом. Послужите уз пар капи лимуна, бибера и мало црвене зачинске паприке.

(Стил)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

КАДА УМРЕМ, САЗНАЋЕ СЕ ИСТИНА Детаљи односа Јами и Мила Ђукановића