НЕСТВАРНО УКУСНА ЧОРБА: Савршена комбинација црвене паприке и сланинице
ЧОРБА од печене црвене паприке са сланиницом биће прави рај за ваша непца.
Foto: Shutterstock
Састојци
За печене паприке:
- 3 велике слатке црвене паприке
- маслиново уље
- со, бибер
За чорбу од црвене паприке:
- 6 кришки димљене сланине
- 2 кашике сланог путера
- 1 лук, исечен на коцкице
- 2 шаргарепе, исечене на коцкице
- 1 штап целера, исечен на коцкице
- 6 ченова белог лука, исеченог на коцкице
- со, бибер, оригано, босиљак, млевена паприка, мајчина душица, рузмарин, першун
- 4 шоље парадајз соса
- 1 велики слатки кромпир, ољуштен и нарезан на коцкице
- 6 шоља пилећег бујона
- 3 шоље млека
- 1 шоља ренданог пармезана
Фото Shutterstock
Загрејте рерну на 220 степени. Велики плех обложите папиром за печење. Паприке оперите, преполовите и извадите семенке.
Обилно их покапајте уљем и зачините сољу и бибером. Пеците паприке 30 до 35 минута, док лепо не омекшају.
У међувремену припремите чорбу. Загрејте велики лонац за супу на средњој ватри и прво додајте кришке сланине. Ставите сланину док не порумени и не постане хрскава, а затим је извадите на тањир обложен папирним убрусима и оставите са стране. У масноц́у од сланине додајте путер и оставите да се истопи.
Затим додајте лук, шаргарепу и целер и динстајте док лук не омекша. Затим додајте бели лук и зачинско биље и зачине: со, бибер, паприку, босиљак, оригано, мајчину душицу и рузмарин. Додати и парадајз сос, па све измешати.
Ако желите богатији укус чорбе, 1 шољу млека замените павлаком.
Залијте пилец́им бујоном, додајте батат исечен на коцкице, поклопите шерпу поклопцем и пустите да проври. Смањите потом ватру и кувајте око 15 до 20 минута, док кромпир не омекша.
У супу додајте печене паприке и склоните је са ватре. Користите штапни миксер или обичан блендер и измиксајте супу док не постане глатка, кремаста и без грудвица.
Вратите чорбу на шпорет, додајте млеко и загревајте на средњој ватри док се не загреје. Додајте шољу ренданог пармезана и свеже сецкани першун. Мешајте док се сир не отопи.
(Ствар укуса)
БОНУС ВИДЕО - ДР НОВОСТИ: Јетра воли кафу | Проф. др Тамара Миловановић
Препоручујемо
ЈЕДНА ОД НАЈЛЕПШИХ ОРИЈЕНТАЛНИХ ПОСЛАСТИЦА: Старински рецепт за босанске урмашице
06. 02. 2025. у 13:00
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.
17. 12. 2025. у 15:34
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)