ТОПЛИ БРУСКЕТИ: Доручак за 15 минута
Ако желите брз, укусан и декоративан залогај — било за доручак, вечеру или гостољубиви сто — ови топли брускети су прави избор! Хрскаво печени хлеб, кремаста смеса сира, мајонеза и димљеног меса, уз кисели шмек краставчића и арому сусама, стварају савршену комбинацију укуса која не оставља никога равнодушним.
ФОТО: Novosti
Састојци:
- 1 багет
- 50 гр тврдог сира (ренданог, било који који се лепо топи)
- 70 гр мајонеза
- 60 гр павлаке
- 100 гр ситно исецканог сувомеснатог (аутор користи димљену пилетину)
- 3 већа кисела краставчића (ситно исецкана)
- 1 јаје
- сусам за посипање
- (по жељи – cherry парадајз и гранчице мирођије за декорацију)
Припрема:
У чинији спојити све састојке осим јајета — сир, мајонез, павлаку, сувомеснато и краставчиће. Све добро измешати и пробати. Ако недостаје нешто по укусу (со, зачини), додати по жељи. Затим у смесу додати јаје које сте претходно умутилу виљушком, па поново добро изједначити. Кришке хлеба распоредити на папир за печење, па их равномерно премазати припремљеном смесом. Посути сусамом по врху. Пећи у рерни загрејаној на 200°C док брускети не добију лепу златну боју (око 10–15 минута). По жељи украсити пола чери парадајза и гранчицом мирођије.
Пријатно!
Препоручујемо
ПИЛЕЋЕ ЋУФТЕ У КРЕМАСТОМ СОСУ СА КАРФИОЛОМ: Дивно за хладне дане и породични ручак
18. 11. 2025. у 08:00
ДИНСТАНА КОБАСИЦА СА КУПУСОМ: Рецепт за традиционално домаће јело
18. 11. 2025. у 07:00
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ГЛАВНИ ГРАД БЕЗ СТАНОВНИКА: Престоница која није заживела - влада тишина, нема гужве и журбе (ВИДЕО)
НГЕРУЛМУД је један од оних градова који звуче као да припадају некој далекој легенди, а у великој мери то заиста и јесте.
18. 11. 2025. у 09:18
Коментари (0)