ОВАКВЕ ЈОШ НИСТЕ ПРОБАЛИ: Земичке од спанаћа (ВИДЕО)
УКУСНО и пре свега здраво, да цела породица ужива .
Foto: Printskrin Youtube/ fildan kitchen
Земичке од спанаћа су здрава верзија пецива.
Састојци:
* 200 мл млаког млека
* 200 мл млаке воде
* 200 г свежег спанаћа
* 50 г свежег квасца или 16 г инстант сувог квасца
* 1 кашика меда
* 1 кашичица соли
* 100 мл уља
* 1 јаје
* 700 г брашна
* 1 кашика ланеног семена (по жељи)
* 1 кашика сусамовог семена (по жељи)
Рецепт за земичке од спанаћа:
Како бисте направили ове земичке, прво у блендеру помешајте млеко, воду и спанаћ. Блендирајте док не добијете глатку смесу, а затим додајте квасац и добро промешајте. Затим додајте јаје, промешајте, па након тога уље и опет промешајте.
У чинији помешајте брашно и ланено семе. Затим помешајте са смесом са спанаћем и умутите. Тесто пребаците на побрашњену површину. Уваљајте у дугачак ваљак па ножем сеците комаде и уваљајте их рукама у лопту.
Поређајте све лопте на плех обложен папиром за печење па премажите беланцетом и поспите сусамом. Пеците у рерни загрејаној на 180 степени, док се не дигну и не порумене.
Пријатно!
(StvarUkusa)
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.
24. 04. 2026. у 11:29
Коментари (0)