ПОЧИЊУ ИСПИТИВАЊА РУСКЕ ВАКЦИНЕ НА ОБОЛЕЛИМА ОД РАКА: До краја године биће спроведен већи део анализа
РУСКИ научно-истраживачки институт "Гамалеја“ намерава да до краја године спроведе већи део клиничких испитивања вакцине Спутњик Ве на особама које болују од канцера, изјавио је заменик директора тог института Денис Логунов.
Фото АП
Он је подсетио да су клиничка испитивања обиман посао и да је у просеку потребно годину до две године дана како би се успешно обавила.
- Припремамо протокол спровођења испитивања након чега ћемо сву документацију предати Министарству здравља које ће потом утврдити временски оквир који је неопходан да се испитивање спроведе - рекао је Логунов, преноси Спутњик.
Руска вакцина Спутњик Ве против регистрована је у скоро 70 земаља где живи скоро 40 одсто светског становништва.
Та вакцина, коју производи Научно-истраживачки институт "Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције, добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против корона вируса на свету.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"СПУТЊИК" ЗА ДРЖАВЉАНЕ СЕВЕРНЕ МАКЕДОНИЈЕ: Настављена вакцинација комшија у Врању
07. 05. 2021. у 13:35
ВАКЦИНИСАО СЕ ГРАДОНАЧЕЛНИК СМЕДЕРЕВА: Јован Беч примио "Спутњик В" (ФОТО)
26. 04. 2021. у 21:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)