РУСКИ СУХОЈИ ОТЕРАЛИ ФРАНЦУСКЕ МИРАЖЕ: Нови инцидент изнад Црног мора
РУСКИ борбени авиони Сухој Су-27 пресрели су данас француски тактички авион изнад Црног мора и испратили га са тог простора, саопштио је руски Национални центар за управљање одбраном.
Фото: ЕПА
-Руски радари идентификовали су ваздушне мете које се приближавају државној граници. Ловци Су-27 из састава дежурних снага противваздушне одбране Јужног војног округа подигнути су да пресретну авионе- наоводи се у саопштењу, преноси Тасс.
Додаје се да су мете идентификоване као авиони тактичке авијације Мираж-2000 Ратног ваздухопловства Француске.
У саопштењу се истиче да државна граница Русије није била нарушена, као и да је лет руских ловаца реализован у строгом складу са међународним правилима коришћења ваздушног простора.
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)