МЕДВЕД УСМРТИО ЖЕНУ ДОК СЕ ШЕТАЛА: Еутаназија за женку и два младунчета у Колораду
АМЕРИКАНКА (39) коју је напао медвед пронађена је мртва на југозападу државе Колорадо, саопштила је локална горска служба.
Фото: Free Images Pixabay
Женка медведа и два младунца стара годину дана су потом усмрћена еутаназијом, преноси АП.
Жена из града Дуранга је у петак отишла у шетњу у пратњи два пса, према речима њеног партнера.
Он се вратио кући око 20.30, а пси су били напољу, међутим, ње није било.
Мушкарац је пошао у потрагу и пронашао је сат времена касније, а онда позвао службу 911, додала је Горска служба Колорада.
Тим паса америчке Агенције за очување природе је пронашао женку стару око десет година са два младунчета у близини.
Медведи су након еутаназије пребачени у лабораторију горске службе у Форт Колинс како би се извршила обдукција, а ДНК докази узети из медвета и са лица места биће тестирани у лабораторији у Ларамију, у држави Вајоминг.
-Напади медведа су изузетно ретки. Ово је трагичан догађај и тужан подсетник да су медведи дивље животиње и потенцијално опасне. Због безбедносних разлога, медведи су уклоњени због јавне безбедности- рекао је Кори Чик, менаџер горске службе.
Последњи фатални напад медведа у Колораду се догодио у августу 2009. године, такође на југоистоку државе.
Тада је жену (74) убио медвед мужјак тежак 174 килограма.
Истрагом је утврђено да је убијена жена илегално хранила медведе кроз ограду у свом дворишту.
Препоручујемо
БАЊАЛУЧАНИ ОЧИ У ОЧИ СА МЕДВЕДОМ: Вечерња шетња завршила неочекиваним сусретом
22. 04. 2021. у 23:20
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)