МЕРКЕЛОВА О РУСКОЈ ВАКЦИНИ: Немачка се самостално бави питањем потенцијалне куповине Спутњика V
НЕМАЧКА се самостално бави питањем потенцијалне куповине руске вакцине против вируса корона Спутњик V, изјавила је немачка канцеларка Ангела Меркел.
Фото: Принтсцреен
- За нас је одлучујуће питање, да ли ћемо је (Спутњик V) употребљавати, када је региструје Европска агенција за лекове. За сада немамо све документе. Институт Паула Ерлиха је извештач, зато смо добро информисани, али нема довољно докумената за регистрацију - изјавила је Меркелова на крају седнице са шефовима региона на тему вакцинације.
По њеним речима, ако регистрација буде обављена ускоро, тада, наравно, има смисла наручити „Спутњик V“.
- Ако се то деси кроз неколико месеци, ми ћемо до тада имати довољно вакцина и зато ће питање о томе колико можемо наручити (вакцина) зависити од тога - додала је канцеларка.
(Спутњик)
Препоручујемо
СИРИЈА ПОДРЖАЛА РУСИЈУ: Асад чврсто уз Путина због тензија које су изазвали Запад и НАТО
26. 04. 2021. у 18:36
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)