МОДЕРНА ЧЕКА ОДОБРЕЊЕ: Праве појачану вакцину против ковида-19
ИЗВРШНИ директор фармацеутске компаније Модерна Стефан Бансел изјавио је данас да компанија ради на томе да добије одобрење за појачање вакцине против ковид-19 тако да буду ефикасне против нових варијанти корона вируса крајем лета или почетком јесени.
Фото АП
Бансел је рекао да су његова највећа брига управо нове варијанте вируса и додао да Модерна ради на различитим стратегијама за вакцину, укључујући и вакцину за варијанту Б.1.351 која је први пут идентификована у Јужној Африци, преноси Ројтерс.
Претклинички подаци делују врло охрабрујуће, а клинички подаци требало би да буду доступни већ у мају, рекао је Бансел током брифинга Међународне федерације фармацеутских произвођача и удружења.
Препоручујемо
ЈЕДНА ДОЗА ЗА ОНЕ КОЈИ СУ ПРЕЛЕЖАЛИ КОВИД-19: Словенци одлучили да смање количину датих вакцина
21. 04. 2021. у 22:38 >> 22:41
СТИЖЕ НОВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИДА: Ево у чему је битна разлика у односу на друга цепива
17. 04. 2021. у 12:07
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)