РЕКОРД: Аустријска влада усваја дефицит од 30,7 милијарди евра

20. 04. 2021. у 14:54

АУСТРИЈСКА влада усвојиће ребаланс буџета за текућу годину са рекордним дефицитом у висини од 30,7 милијарди евра.

РЕКОРД: Аустријска влада усваја дефицит од 30,7 милијарди евра

Фото: ЕПА

Министарство финансија очекује у овој години, са минус 7,7 одсто, други по величини највећи пад раста БДП-а од 1954.године.

Највећи пад забележен је прошле године са минус 8,9 процената.

Државни дуг, према Министарству финансија, даље ће расти и достићиће 89,6 одсто БДП-а.

Савезна држава ове године очекује издатке у висини од 103,2 милијарди евра, и приходе од само 72,5 милијарди евра.

Тиме дефицит расте са 22,5 на 30,7 милијарди евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.

26. 04. 2026. у 13:30

Коментари (0)

Гласај за свој омиљени укус и сазнај да ли си у већини