ВЛАСНИЦИ РЕСТОРАНА ПРОТЕСТОВАЛИ У РИМУ: Повређен полицајац, демонстранти без маски
ВЛАСНИЦИ италијанских ресторана и други незадовољни владиним епидемиолошким мерама због којих не раде већ недељама сукобили су се данас са полицијом током протеста испред парламента у Риму.
Фото Instagram printscreen/forzaromainfo
АП преноси писање агенције Ла Пресе о томе да је у данашњим сукобима неколико стотина демонстраната повређен полицајац.
Демонстранти су, иначе, протестовали без заштитних маски и тражили су да им влада дозволи да поново раде.
Агенција преноси извештај АНСЕ о томе да су снаге безбедности интервенисале након што су демонстранти покушали да пробију полицијски кордон, а да је међу окупљенима који су учествовали у нередима било и чланова екстремних десних политичких група.
Изражавајући солидарност с повређеним полицајцем, подсекретар Министарства унутрашњих послова Италије Карло Сибилија рекао је у писаној изјави да се никакво насиље неће толерисати, наводи АП.
Ресторани, барови и кафићи у Италији затворени су најмање до краја априла, а дозвољена им је само шалтерска продају или услуга доставе.
Препоручујемо
СМУЧИЛО МУ СЕ ЧЕКАЊЕ: Италијански политичар примио „Спутњик Ве“ у Москви
06. 04. 2021. у 18:56
МОЛОТОВЉЕВИМ КОКТЕЛИМА НА ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНАЦИЈУ: Након напада, наставио са радом
04. 04. 2021. у 11:21
МОЛОТОВЉЕВИМ КОКТЕЛИМА НА ВАКЦИНЕ: У Бреши запаљен центар за вакцинацију
03. 04. 2021. у 12:02
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)